Na pomoč - kruh "pade skup"!!!

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

3. okt 2006 8:55

Čao, tudi po mojih izkušnjah - preveč kvasa in odpiranje med pečenjem oz. hajanjem. Drugače pa , jaz sem ga morala spečt kar nekajkrat, da mi je uspel lep. Ga pa vedno pečem v osnovi po istem receptu, samo pač prilagajam količino in vrsto semen in moke po trenutnih željah. Tudi tehtam ne več količin, imam en lonček, po katrem se orientiram, potem pa pogledam, če je testo premokro/presuho, pa še malo dodam. Pečem pa vedno na programu "hitro" in "temno" (za bolj zapečen kruh), ker na osnovnem programu za bel in polnozrnat kruh rezultat ni bil ok. Lep pozdravček, S.

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

3. okt 2006 9:02

Tudi jaz vedno uprabljam sveži kvas, s tem da ga v kruhomatu zmanjšam na 7 g na 500 g moke. Dam ga vedno na moko in potem v en kot sol in v drugi sladkor s kvasom. Kadar vem, da bom pekla v pečici, dam kvasa trikrat toliko. Za kruhomat, to me je naučila Veri, rabiš res minimalne količine kvasa, ker so pogoji mesenja in vzhajanja tako idealni, zgleda. Lp Dolores

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

3. okt 2006 9:17

Če povzamem vaše nasvete: 1. preveč kvasa (torej le 1/2 vrečke na 1/2 kg moke) 2. raje pecimo na hitrem programu (čeprav se vsi s tem ne strinjate) Moja ugotovitev: v kruhomatu bom pekla kruh res samo še takrat, ko bo to zadnaj, zadnja, zadnja; ZADNJA možna varianta. Hvala vsem.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

3. okt 2006 10:09

Čao, oh, men je pa tak kruhek božanski - pol polnozrnate moke, malo ržene, pa veliiiiko semen. mmmmnjami.... glih zdele imam frišnega na krožniku. ga ne dam za nobenega kupivnega. Lep pozdravček, S.

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

3. okt 2006 11:44

Pegasti, brez panike. Stvar je zelo enostavno, ko enkrat pogruntaš princip in potem so pota domišljiji odprta. Ampak nobena stvar ne gre čez noč. Jaz sem rabila ene tri mesece, da sem ga začela sproščeno uporabljati, sedaj pa si že upam čarati po svoje. Eno leto bo, kar ga imam in še nisem kupila kruha. Delam tudi vse sorte kvašenega peciva, trenutni hit pri nas so rogljički iz baze, polnjeni s temno čokolado. Lp Dolores

JUSTINA BRILEJ  

član od: 11.11.2004

sporočila: 7

3. okt 2006 16:23

Mogoče si dobila ža toliko nasvetov, da si že kar zmedena. Tudi meni je kruh včasih ponagajal,zdaj pa nič več. Vse je odvisno od grobosti moke in količine vode. Mehkejša kot je moka, manj potrebuje vode. Tu je lahko problem že v 10 gramih.Jaz namreč vse tehtam. 400g vode 650 g moke (tista bela z rdečimi pikami na embalaži) 1/3 kocke svežega kvasa 1 mala žlička soli 1 mala žlička sladkorja Najprej daš v posodo vodo,vanjo sladkor in sol nato moko. Kvas daš čisto na vrhu. Na mojem kruhomatu traja program 3 ure. ČE TI PADE SKUPAJ,ZMANJŠAJ MALO KOLIČINO VODE. Jaz peko napravim vsak večer z odlogom pečenja in zjutraj ob 7 je kruh pečen. Od kar imamo aparat, to je sedaj že dve leti le redkokdaj kupimo kruh. TINA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti